Kontakt
pánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečenípánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečenípánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečenípánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečení

Krátká saka

Sako (sportovnější má název „blejzr“) je část pánského obleku a někdy i součást civilního oblečení jako svrchní oděv. Jedná se většinou o oděv z vlny a jejích směsí, výjimečně z bavlny.

 

Cenově i kvalitativně se liší podle použitého materiálu. Výběr je z několika střihů s možností rozepínatelného rozparku na rukávu, vyšití vlastního monogramu a vzhledem ručního šití a s volbou vnitřního vybavení a kontrastu.

 

Nejčastěji je podšíté, letní bývá polopodšité, ale i nepodšité. Má vždy dlouhé rukávy, fazónku a kapsy. Jeho délka, sahající přibližně pod pas, se přizpůsobuje módním výkyvům a trendům. Je jednořadové a dvouřadové. Svůj původ má v Anglii, kde se začalo nosit koncem 19. stol. Jeho předchůdcem byl těsný gotický kabátec, který zaznamenal v průběhu staletí bohatý vývoj, než dospěl do své pozdější podoby.

fiogf49gjkf0d