Kontakt
pánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečenípánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečenípánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečenípánské oblekydámské kostýmycasual sakavestykalhotyfrakypláštěkošilegolfové oblečení

Dámská saka

Sako může být hodně krátké nebo i delší asi jako kratší kabát. Jedná se většinou o oděv z vlny a jejích směsí, výjimečně z bavlny. Cenově i kvalitativně se liší podle použitého materiálu. Zejména střih saka je něco, s čím se dá skvěle pohrát a co zdůrazní Vaše přednosti a potlačí nedostatky. Existují klasické střihy sak, které si mohou dopřát všechny typy žen. Dlouhé rukávy, klasický límec a lehce projmutý pas jsou ukázkou konzervativní elegance. Stejně tak si ale můžete pořídit sáčko, které je více vytvarované. Zdůraznění pasu vám dodá na ženskosti. Experimentovat lze i s délkou. Delší kabátek působí dobře se sukní i kalhotami, ovšem dbejte na určitá pravidla. Užší střih jde k užšímu střihu sukně, rozevlátá by se pod sakem nepěkně kroutila.

 

Kalhoty jsou částí oblečení na spodní část těla od pasu ke kotníkům, která kryje obě nohy odděleně. Kalhoty jsou oblékány až k bokům a pasu, mohou držet samovolně nebo být staženy páskem přes pas nebo mohou být drženy kšandami. Jsou s manžetami nebo bez manžet. Pánské kalhoty mají rozparek vpředu pánve. Kalhoty mají pravděpodobně orientální původ, v Evropě je prvně nosili Galové a některé germánské kmeny. Teprve ve 12. stol. se stávají běžným oblečením mužů. Mají podobu dlouhých punčochových kalhot. Prošly širokým vývojem tvarů i materiálů. Původně tvořily výhradně oděv mužů, teprve začátkem 20. století se rozšířily u žen.

fiogf49gjkf0d